Στο πλαίσιο της συνεργασίας του Τμήματος Γεωπονίας Ιχθυολογίας & Υδάτινου Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας με τον Πανελλήνιο Συνεταιρισμό Σαλιγκαροτρόφων πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση στη Σχολή Γεωπονικών Επιστημών στις 31/5/2018. Η ενημέρωση έγινε στο πλαίσιο των διαλέξεων του μαθήματος «Σαλιγκαροτροφία» του 10ου εξαμήνου. Κατά τη διάρκεια της συνάντησης αναλύθηκαν από τα στελέχη του Πανελληνίου Συνεταιρισμού Σαλιγκαροτρόφων οι προοπτικές και τα προβλήματα του κλάδου.

Σαλιγκαροτροφία Φωτογραφία

Φωτογραφία (από αριστερά) κ. Δημήτριος Βαφείδης, Κοσμήτορας της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών, κ. Μαριάνθη Χατζηιωάννου, Επίκουρη Καθηγήτρια του Τμήματος Γεωπονίας Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος, κ. Αντώνιος Τρύφων, Αντιπρόεδρος του Πανελληνίου Συνεταιρισμού Σαλιγκαροτρόφων, κ. Άρης Νικολόπουλος, Πρόεδρος του Πανελληνίου Συνεταιρισμού Σαλιγκαροτρόφων και κ. Αθανάσιος Εξαδάκτυλος, Πρόεδρος του Τμήματος Γεωπονίας Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος.

Για να δείτε την ευχαριστήρια επιστολή πατήστε εδώ.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.